4Ktube, прекрасно проширување за Safari што ви овозможува да гледате 4K видеа

Екстензија на 4Ktube

Една од опциите што ја имаме на располагање на YouTube е можноста за гледајте ги видеата во 4К квалитет, но Safari не го дозволува тоа и оваа екстензија наречена 4Ktube ни нуди опција. Кога ќе ја инсталираме, таа ни покажува 4K икона во лентата со алатки Safari кога видеото на YouTube нуди квалитет повисок од 1080p.

Точно е дека оскудната содржина во овој видео формат и „неколкумината“ корисници кои имаат екрани компатибилни со овој формат кога зборуваме за iMac или слично, нè прават да заборавиме дека оваа содржина постои и да ја консумираме како таква, но исто така не е лесна Идентификувајте ги овие видеа во оваа резолуција, така што сите што имаат можност да видат ваков вид на содржина, можат да го користат ова одлично проширување.

4Ktube создаден од инвеститорот Максим Ананов, ни нуди автоматска проверка дали тоа видео е достапно за да го видиме во 4K, иако сме во Safari и откако ќе се идентификуваме, можеме да побараме да го пуштиме директно од друг прелистувач на нашиот Mac.

Инсталира како и сите екстензии во Safari

За да започнеме со користење на оваа екстензија, мора да кажеме дека не е бесплатна и како и сите тековни екстензии во macOS, таа е достапна во продавницата за апликации Mac. И за да започнеме да го користиме, треба да го отвориме Преференции на Safari, активирајте ја наставката 4Ktube и изберете го другиот прелистувач од кој сакаме да ја видиме содржината во 4K. Можеме да го сториме тоа од: Chrome, Firefox, Edge, Opera или која било друга апликација што може да се справи со тоа.

На овој начин можеме да отвориме која било страница (не само видеа на YouTube) во Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera или друга апликација што има 4K резолуција. Продолжувањето е со цена од 2,29 евра и можете да го преземете директно од продавницата за проширувања на Apple Safari.

Екстензија на 4Ktube (врска со AppStore)
Екстензија на 4Ktube1,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.