RC macOS 11.5, watchOS 7.6 и tvOS 14.7 бета верзии сега достапни за програмерите

бета

Компанијата Купертино вчера направи револуција во мрежите со неколку новини, меѓу кои се издвојува преносливата батерија MagSafe за iPhone 12, нови keyвонења на клучевите за AirTags и логично овие vВерзии на бета RC (кандидат за ослободување) на macOS 11.5, iOS 14.7, iPadOS 14.7, watchOS 7.6 и tvOS 14.7 за програмери. Во овие бета верзии, фирмата ги остава оперативните системи подготвени за стартување. Ова се верзии кои се практично завршени, така што следната веќе треба да биде официјалната верзија.

Во macOS 11.4 најдовме неколку оперативни проблеми, но има многу корисници кои се жалат на потрошувачката на батерија во iOS, па се надеваме дека овие нови верзии ќе го решат овој неуспех, се чини дека влијае на нив Останатите верзии додаваат неколку измени или подобрувања во однос на сегашните, сите точни или поправете ситни грешки во перформансите и стабилноста.

На кратко, она што го имаме на масата или поточно, она што програмерите го имаат на масата подготвени да го инсталираат на нивните компјутери се најновите бета верзии пред објавувањето на финалната верзија. Како и да е, оваа најнова верзија на macOS 11.5 нема да потрае премногу време за да биде лансирана и да се види патот по кој оди Apple во овој поглед Не исклучуваме дека во следните неколку часа ќе биде објавена друга бета верзија на macOS Монтереј.

Она што го сакаме или го прашуваме во сите случаи е верзиите да бидат објавени кога се целосно функционални и со што помалку можни грешки, па трпеливо ќе чекаме за објавување на финалната верзија на овие нови верзии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.