Сега е достапна нова приколка за втората сезона на Централ парк

Централ парк на Apple TV +

Распоредот за објавување на Apple TV + за овој месец јуни е многу широк, а кога ќе се најдеме во средината на месецот, има уште голем број нови изданија што треба да дојдат до стриминг видео услугата на Apple.

Apple TV + штотуку сподели преку својот YouTube канал нов тизер за втората сезона на популарната музичка програма Централ Парк, втора сезона што ќе биде премиерно прикажана на 25 јули, за 9 дена.

Централ парк е анимирана музичка комедија, која иако е насочена кон деца, е одлична програма за целото семејство. Серијата е номиниран за Еми награди и НААЦП Имиџ награди, така да знаете дека нешто работи добро.

Оваа номинирана музичка серија за Еми и NAACP Image е создадена, напишана и продуцирана од добитничката на Еми, Лорен Бушар, заедно со победникот на Греми, oshош Гад и победничката на Еми, Нора Смит. Castвездената екипа ги вклучува oshош Гад, Лесли Одом Oуниор, Дејвид Дигс, Еми Равер-Лампман, Кетрин Хан, Титус Бургес и Стенли Тучи.

Централ парк се врти околу семејството Тилерман, семејство кое се грижи за Централ Парк, белодробно крило на Newујорк. Семејството е составено од Овен (управник на паркот), Пејџ (неговата сопруга) новинар. Фигс Кол е lубител на кучиња, додека Моли го поминува денот цртајќи цртани филмови со суперхерои.

Злобникот од оваа серија се вика Бити, агент за недвижнини кој сака претворете го иконскиот парк во Newујорк во ланец хотели. Креаторот на оваа серија, Лорен Бушар, е ист како серијалот „Боб Бургер“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.