Сега можете да се регистрирате за CampusMac 2015 што ќе се одржи во градот Молина

Campusmac 2015-молина-0

Оние што некогаш сте присуствувале на овој настан ќе го знаат добро, оние кои не го посетиле, едноставно да ви кажат дека тоа е најголемиот состанок на корисници на Mac кој се одржува во Шпанија и дека оваа година ќе се одржи како и секогаш во градот Малина во Малага и поконкретно во Центарот за млади на Евро-Латинска Америка (ЦЕУЛАЈ) кој зафаќа околу 100.000 квадратни метри, каде покрај проширете го знаењето за Мек и Епл воопшто, исто така можете да уживате во сместувачките капацитети и опциите.

Датумите на кои ќе започне овој настан ќе бидат од вторник 25 август до 30 недела и во кои ќе се одржуваат различни конференции, работилници, курсеви ... и сите ќе се фокусираат на извлекување максимум од OS X од уредување на фотографии, преку домашна автоматизација или едноставно учење за користење на WordPress.

Campusmac 2015-молина-1

Оваа година комплетната регистрација со која ќе ги поминете сите денови на настанот сместување и полн пансион чини 220 евраАко ние сме заинтересирани да присуствуваме на овој CampusMac само во единечни денови, тоа би било 45 евра на ден со точно исти услови како и секојдневната опција. Ако, пак, имаме каде да ја поминеме ноќта во Молина и нè интересира само пасошот (без сместување и храна) тоа би било 6 евра и 30 евра како пас за сите денови што трае настанот.

Ако веќе сте решиле, препорачуваат да носите слушалки, етернет кабел, електрична лента, документација, костим за капење (да, има базен) и желба за забава во прилог секако за одржување на добра лична хигиена. Несомнено е одлична можност што покрај тоа што ви дава можност да знаете повеќе можности во алатките што обично ги користите и за добро Сигурно стекнувале добри пријатели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ricky dijo

    Ако сте корисник на Apple, вистината е дека тоа е уникатно искуство. Во мојот случај, тоа е втора година што повторувам и сигурно нема да биде последна. Ги охрабрувам другите пријатели да присуствуваат пред да истечат местата