Се појавува петтата бета верзија на OS X El Capitan, научете како да инсталирате Windows 10 со BootCamp, отворање на Apple Store во Хонг Конг и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

сојдемак1в2

Делот го отвораме оваа недела со изглед на петтата бета верзија на OS X El Capitan, каде што „Епл“ малку по малку ги полира деталите и за стабилноста и за безбедноста, покрај тоа сега се чини дека е потопено во виорот на бета верзии што беа лансирани последниве денови и за програмерите со коментирана верзија и за втората јавна бета верзија за корисниците регистрирани во јавната бета програма .

Од друга страна, ние исто така ја коментиравме можноста за инсталирање на Виндоус 10, новиот оперативен систем на Мајкрософт, на Mac преку BootCamp и чекорите што требаше да се преземат за да се постигне тоа во едноставен туторијал.

Apple Store Хонг Конг-0

Продолжувајќи со отворањето на продавниците ширум светот, овој пат на ред е Хонг Конг каде се наоѓа една од најспектакуларните продавници на „Епл“, ниту кратка ниту мрзлива, компанијата Купертино одлучи да отвори уште една во нешто необично маало, но тоа веќе стана еден од најголемите во Азија.

Продолжуваме со веста за протекување од различни медиуми дека Паралелс, можеби најпознатата компанија на Mac, делумно благодарение на софтверот за виртуелизација на Виндоус, ја достигна верзијата 11 на наведениот софтвер со скоро природна поддршка за Кортана, виртуелниот гласовен асистент што му конкурира на „Сири“ на „Епл“.

windows-10-mac

Покрај тоа, вреди да се спомене и изненадувачката продажба на MacBook Air што сè уште е поставена како најпродаваниот уред во Apple пред другите решенија како што се MacBook Pro, новиот MacBook или класичниот iMac. До последно во овој напис Ви оставаме начин бесплатно да ја преземете една од стратешките игри што повеќе корисници ги имаат постигнато на Mac, делумно поради неговиот пристап и одличното поставување и тоа не е никој друг, туку одличната Цивилизација В.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.