Од Сиберија до Месечината со овие две нови игри за викендот

Сега можеме да кажеме дека „конечно е петок!“ Работната недела е при крај и време е да ги оставиме настрана нашите одговорности и да се посветиме на она што најмногу го сакаме. И, ако твојата работа е да играш, а исто така бараше нова игра за дружење викендов, денес ти донесов две возбудливи наслови кои тешко ќе ги одберете.

Додека со нетрпение го очекуваме понеделник и Apple ни ги покажува вестите што ги има за продажба за овогодинешниот WWDC, Зарја-1Syberia 3 нејзините две игри со Mac нови во App Store што ќе ве натера да живеете во низа авантури, емоции, па дури и терор, и сето тоа без да го напуштите екранот на вашиот Mac.

Зарја-1: Мистерија на Месечината

Adventureе ја започнеме нашата авантура во обратна насока кон насловот на овој пост, бидејќи нашето прво патување ќе биде во тој мистериозен сателит што е Месечината.

 Зарја-1 тоа е едно игра за пребарување и преживување чија историја ќе ве потсети на многу наслови како „Lifeline“ или „Alien“ и чија механика, вашите одлуки ќе го променат текот на историјата.

Поставен во 2021 година, сигнал за вознемиреност е примен од другата страна на Месечината, така што Хуманост испраќа четворица „храбри луѓе“ да истражат; ќе бидете одговорни за следење на нивната активност и донесување одлуки што ќе влијаат на нивната мисија и нивните сопствени животи.

Зарја-1 Има цена од 7,99 евра, и е компатибилен со OS X 10.7 наваму.

Syberia 3

Syberia 3 е фантастично 3Д авантуристичка игра што ве потопува во нов и шармантен, но исто така мистериозен свет, во кој ќе живеете уникатна и оригинална приказна создадена од авторот Беноат Сокал.

En Syberia 3 особено за одбележување е неговиот „поетски универзум“, неговата спектакуларна графика, уникатна саундтрак, големиот број на тотално нови ликови, гатанки и загатки и многу повеќе.

Syberia 3 Има цена од 39,99 €, компатибилен е со OS X 10.6.6 и понатаму и е на повеќе јазици, вклучително и шпански.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.