Симс 2: Приказни за миленичиња по половина цена за ограничено време

приказни за сим-миленичиња

Ова е попуст на ограничено време што се појавува денес во продавницата за апликации Mac. Ако сте lубител на оваа сага на игри и сакате да го имате во вашата колекција за половина од нејзината вообичаена цена (19,99 евра) сега можете да го преземете од продавницата за апликации на Apple.

Симс 2: Приказни за миленичиња Поканете ги вашите Симс да се грижат и обучуваат шармантни и непредвидливи миленичиња. Не ви дозволува да изведувате интересни и различни предизвици додека се натпреваруваме за првото место во претстава за миленичиња во нашиот град. Играта што се појави во продавницата за апликации Mac пред околу половина година сега нуди интересен попуст.

Целта на овој Симс е научете да ги скротувате милениците кои имаат различни личности и ги отклучуваат сите награди што се појавуваат на патот додека ги надминуваме поставените цели.

Симс

Логично и пред да ја купите играта, таа е важна прочитајте ги минималните барања и компатибилност за да може правилно да се игра The Sims 2: Pet Stories:

  • Брзина на процесорот 2.2 GHz, GB RAM, 10 GB слободен простор на тврдиот диск, (ATI): Radeon HD 3870, (NVidia): GeForce 8800, (Intel): HD 3000 и 256 MB VRam
  • Следниве видео чипови Тие не се компатибилни со The Sims 2: Pet Stories: ATI RADEON HD 2600 и порано, NVIDIA 8600m, 9400 и порано, Intel Integrated GMA 950 и Intel Integrated x3100
  • „Симс 2: Приказни за миленичиња“ не поддржува томови форматирани како Mac OS Extended (чувствителни на големи букви) и бара OS X 10.9.5 или понов

Ако барате да си поминете убаво пред Mac со оваа игра, сега кога е на половина цена е добро време да скокнете во неа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.