SimCity 4 Deluxe Edition паѓа на 5,49 евра во продавницата за апликации Mac

Продажба на апликации и игри што обично ги имаме секој ден во продавницата за апликации Mac, но во овој случај се соочуваме со ново намалување на играта што е една од оние со најмногу играчи на macOS, станува збор за SimCity 4 Делукс издание.

Апликацијата пад од повеќе од 20 евра на 5,49 што го објавивме во насловот, па можеби е добра можност за оние кои чекаа да го купат ова издание на митската сага за играта SimCity.

Не се соочуваме со нова игра, уште помалку, затоа не веруваме дека за тоа е потребно обемно објаснување за работата или темата на играта. Она што можеме да го кажеме е дека во ова издание ќе го направиме тоа кожата на градоначалникот и ние Beе биде време да го изградиме нашиот сопствен град чекор по чекор.

Ова е една од оние игри што не може да изостанат во колекцијата ако сте lубител на оваа сага на SimCity, па искористете ја понудата што ќе трае ограничено време и купете ја играта сега за оние помалку од 6 евра. Тогаш ве оставаме на минимални барања потребно е да ја инсталирате оваа игра на Mac:

 • ОС X 10.8.5 (планински лав) или повисок оперативен систем
 • Процесор Intel Core 2 Duo (двојадрен) и брзина на процесор 2,2 GHz
 • GB RAM меморија 4
 • 2 GB минимум слободен простор на тврдиот диск
 • Графичка картичка (ATI): Radeon HD 3870, Geforce 8800 со 256 MB VRam видео меморија

Играта е достапна околу три години на Mac App Store кога дојде од Aspyr Media, има големина од 1,14 GB и сигурно ќе бидете воодушевени ако не сте ја купиле досега бидејќи нејзината цена е навистина интересна оваа попуст


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.