Сири и Епл ТВ за прв пат рака под рака

јаболко-ТВ-четврта генерација

И покрај фактот дека Apple TV го немаше истиот дизајн што беше виден во гласините за мрежата, тој е веќе меѓу нас. Apple воведе А. Apple TV целосно реновиран што се однесува до неговиот ентериер и надворешната капсулација Тоа е точно исто како и кај втората или третата генерација, освен што е малку повисоко. 

Друг аспект што треба да се земе предвид е тоа што има ново контролно копче кое има тактилна површина, како и внатрешен гироскоп што овозможува негово користење. како што очекувавме пред неколку дена, како далечинско Nintendo Wii.

Денес беше претставен новиот Apple TV, нов уред натоварен со енергија што ќе ги воодушеви сите компоненти на куќата затоа што, За разлика од претходниот модел, тој доаѓа од раката на Сири, гласовниот асистент што сите веќе го знаеме. Сега со Siri ќе можеме да имаме поголема контрола над тоа, ќе можеме да пребаруваме на Интернет, да напредуваме видео, да бараме фотографии и долга и слично што ќе ви ги покажеме во следните написи.

ново-јаболко-телевизија

Оваа нова четврта генерација на Apple TV ќе работи со свој систем базиран на iOS 9 што е повикан TVOS. Оваа иновативна платформа ви овозможува да се поврзете со вашиот телевизор на начини што никогаш не сте ги замислувале и целосно да ги искористите можностите на Siri.

Apple е јасен во врска со тоа и наведува дека апликациите се иднината на телевизијата, ние ги користиме секојдневно за да сториме сé што е на мобилните уреди и компјутерите и затоа со оваа нова верзија на Apple TV ќе можете да го сторите тоа и на вашиот телевизор екран. Новиот Apple TV ќе има своја продавница во која ќе имаат програмерите да може да се обеси од веќе креирани апликации под API што Купертино ги претстави денес. Негов процесор е чипот А8 и Bluetooth 4.0.

Сири-далечински управувач

Како што можете да видите на сликата што ја прикачуваме, четвртата генерација на Apple TV доаѓа со нов Apple Remote што го повикаа Siri Remote, која има само пет копчиња и површина на допир на врвот. Во однос на цените што се презентирани, имаме дека моделот со 32 GB внатрешна меморија ќе чини 149 долари, додека 64 GB ќе чини 199 долари. Засега го нема во Шпанија. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.