Слушалките AR на Apple би можеле да го носат новиот оперативен систем наречен xrProOS

AR слушалките на Apple го одложуваат нивното производство

Продолжуваме со гласините кои ни кажуваат за новите слушалки на Apple кои можат да бидат лансирани на WWDC оваа година. Имајќи предвид дека за нив зборуваме речиси една година и за можностите што можат да придонесат за секојдневната употреба на корисниците и за тоа како проширената реалност е тука да остане, фактот што можеме да зборуваме за речиси конкретни датуми е добар. Вести. Гласините укажуваат дека неговото лансирање е многу блиску и дека најверојатно ќе биде направено во јуни. Повеќе од сè затоа што последното нешто е што веќе се чини дека вашиот оперативен систем има име: xrProOS

Apple обично држи во тајност сè што е поврзано со претстојните изданија, но вистина е дека аналитичарите и специјализираните медиуми секогаш ги следат вестите што може да укажат дека лансирањето е блиску. Тоа е она што се случи за да се создаде оваа нова гласина. Регистарот на името на оперативниот систем во една од „нормалните“ бази на податоци. 

Велиме нормално затоа што е вообичаено за американската компанија започнете ја вашата регистрација во Јамајка затоа што нема база на податоци што може да се пребарува онлајн и затоа другите компании не можат да го копираат или земаат името и да го компромитираат производот поради таа причина. Кога велиме компании, можеме да се однесуваме и на поединци. Така, многу е вообичаено да сакате да заштедите до последен момент.

Специјалистите открија дека името на xrProOS е регистрирано. Тие го направија тоа преку компанијата за школки со седиште во Делавер „Deep Dive LLC“. Тој поднел пријава за трговска марка со тоа име на 18 мај во Аргентина, Турција, Австралија, Нов Зеланд, Обединетото Кралство и Филипините. Но, тој исто така е регистриран под трговската марка „xrOS“ во SF Pro во Нов Зеланд претходно овој месец. Но, ако продолжиме да се враќаме назад, ќе откриеме како е снимен 27 април во Јамајка.

Не знаеме дали ова ќе биде името што се користи, но ако не е, ќе биде многу блиску.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.