Играта Столбови на вечноста пристигнува во продавницата за апликации Mac

столбови на вечноста

Повеќе игри продолжуваат да доаѓаат во продавницата за апликации OS X, Mac App Store. Овој пат ќе разговараме за RPG игра што ќе нè потсети на повеќето ветерани во овој тип на игра до митскиот Портата на БалдурАјсвинд Дејл o Мака на планетата. Едноставно гледање на сликите и повеќе од една од вас ќе ги поврзе со овие одлични наслови и ќе ве натера да сакате да ги купите. Играта се наоѓаше на платформата Steam веќе некое време (како што обично се случува) и сега слета на онлајн продавницата на Apple за Mac.

За столбовите на вечноста Можеме да кажеме дека станува збор за започнување на приказната со создавање на нашиот главен лик, ова е обично вообичаена задача во овој тип на игри со улоги и со ова веќе укажува повеќе или помалку што оваа игра ни подготвува.

Ова го велиме затоа што за нашиот карактер можеме да избереме од трката на географската област од која потекнува изгледот, културата на истата итн., Овој првичен избор Тоа ќе влијае на нашите способности и атрибути за играта.

столбови на вечноста-1

Сигурно оние кои го познаваат овој тип на игра не треба да го објаснуваат тоа Столбовите на Вечноста потекнува од проект на Кикстартер кој сакаше да го освежи овој жанр на игри и зошто да не, ја обнови моќната ера на овој жанр на игри со улоги. Изометриска улога со тактичка борба, длабока приказна и стотици разгранувања е она што нè чека во оваа игра што пристигна пред неколку часа на интернет продавницата Mac App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Луис Диас dijo

    Но, ако оваа игра е во AppStore со месеци -_-, како е тоа што штотуку пристигнав пред неколку часа? -_-….