Apple TV ќе понуди барем 64 GB простор и tvOS ќе додаде нови возбудливи карактеристики

Откриен новиот хардвер на Apple TV во tvOS 13.4 бета верзија

На почетокот на минатата година, главните производители на Smart TV, го објавија тоа интегрираше некои услуги на Apple како што се Airplay, пристап до iTunes, компатибилност на HomeKit. Неколку месеци подоцна, Apple го објави лансирањето на Apple TV + за најновите модели на LG и Samsung.

Од датумот се покрена прашање за иднината на Apple TV на пазарот денес. Главната предност што ни ја нуди овој уред, како што е AirPlay за пристап до различни видео сервиси, вклучувајќи Apple TV +, веќе се достапни кај повеќето производители на паметни ТВ.

Сепак, се чини дека Apple сè уште работи на нова генерација, нова генерација за која некои медиуми почнаа да шпекулираат. карактеристики што можат да се појават и на Apple TV 6 како во следната верзија на tvOS.

Според YouTube каналот iUpdate и The Verifier, Apple ќе го зголеми просторот за складирање и ќе ги понуди 64 GB моделот со најмал простор за складирање, додека моделот со најголем простор, би станал 128 GB.

Зголемувањето на големината на складирањето ќе биде мотивирано да им овозможи на корисниците преземете повеќе наслови од каталогот на игри што е моментално достапен на Apple Arcade.

Што има ново во tvOS

Но, најинтересното, го наоѓаме во вестите што би дошле од раката на следната верзија на tvOS и каде што наоѓаме во детски режим, функција што исто така би била достапна од 4-та генерација на Apple TV и ќе му овозможи на сопственикот креирајте посебна сметка за децата, и на тој начин да можат да ги контролираат апликациите што можат да ги користат.

Покрај тоа, исто така ќе ја вклучи функцијата Време на употреба, функција што е веќе достапна во iOS и што ќе овозможи да се контролира времето на употреба, како за возрасните, така и за најмалите од куќата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.