Откажано е театарското издание на документарниот филм „Бисти Бојс“

Моми момци

Apple официјално го претстави првиот трејлер за документарецот Beastie Boys Story, документарец снимен од Спајк Јонзе, кој првично го имаше закажано да се прикаже на SXSW, еден од најважните филмски, музички и телевизиски настани што се одржува секоја година во САД и тоа тој беше откажан поради коронавирусот.

Не можејќи официјално да го претстави овој нов документарец, Apple планираше донесете ги во кината ИМАКС следниот 2 април на овој документарец и тој ќе биде до 24-ти кога тој е официјално достапен на стриминг видео услугата на Apple. Поради коронавирусот, овој нов документарец ќе има премиера директно на Apple TV +.

Портпарол на Apple, контактиран од Deadline, наведува дека:

Наш најголем приоритет е здравјето на нашата публика и вработените, како и на нивните семејства и заедници. Со оглед на пандемијата COVID-19 и последователното затворање на театрите низ целата земја, решивме да го одложиме театарското издание на „Приказна за момчињата Бисти“ за подоцнежен датум, кој ќе биде објавен во најкраток можен рок. Носителите на билети IMAX можат да добијат целосна наплата со контакт со нивниот локален театар. Приказната на Beastie Boys Story, во режија на Спајк Јонзе, ќе биде премиерно прикажана на Apple TV + на 24 април.

Apple не само што е принуден одложување или директно откажување на премиерите на некои од нејзините серии или филмови, но покрај тоа, го откажува и снимањето на некои од неговите серии како што се: Утринското шоу, За целото човештво и Видете, трите главни обложувалници на Apple за неговиот стриминг видео сервис, сето тоа се должи на коронавирус.

И кога не е коронавирус, тоа се должи на проблемите на сексуално вознемирување на еден од производителите, како што е случај со филмот Банкар, серија што требаше да биде и премиерно прикажана во кино салите, но поради тој скандал, а подоцна и коронавирусот, стигна директно до Apple TV +.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.