Telegram Lite се ажурира со додавање поддршка за анонимни администратори и коментари на каналите

Телеграм Лајт

Додека некои апликации за пораки како WhatsApp се ажурираат скоро секоја недела за да ги исправат грешките и да ги имплементираат подобрувањата на стабилноста, секое ново ажурирање на Telegram, во повеќето случаи, секогаш вклучува нови функции, карактеристики кои секогаш ги поздравуваат корисниците.

Најновата надградба на апликацијата iOS вклучува две важни карактеристики: анонимни администратори во групи и коментари во канали. Овие две функции штотуку влегоа во Telegram Lite, намалената верзија на Telegram за macOS. На овој начин момците од Телеграм останете посветени на продолжување на ажурирањето на двете апликации достапни за macOS.

Што има ново во ажурирањето на Telegram Lite 2.4.2

Анонимни администратори во групи. Оваа одлика им овозможува на администраторите да испраќаат пораки во кои тие се администратори анонимно, во име на групата. Така, никој од членовите кои се дел од групата, можете да знаете кој е креатор на пораката.

Коментари на канали. Другите интересни и долгоочекувани вести што доаѓаат од раката на најновото ажурирање на Telegram Lite може да се најдат во коментарите на каналите. Така, можеме да ги видиме сите одговори во истата нишка добивте разговор.

Телеграм Лајт навистина се разликува од апликацијата Телеграм „само“ во функционалностите. Верзијата Lite е наменета за работни задачи и администрација на големи заедници, додека нормалната верзија е дизајнирана така што корисникот може да ги користи сите функции што се исто така достапни во верзијата за iOS и iPadOS.

Сè додека WhatsApp сè уште не нуди поддршка преку платформа, Телеграм ќе продолжи да биде крал на пораките на компјутерите. Кога конечно ќе пристигне, веројатно ќе има интересно усвојување меѓу компаниите, бидејќи поединци се навикнаа на Телеграм и очигледно, ако ја користиме оваа платформа, тоа е од многу причини, не само за недостаток на приватност што отсекогаш се поврзуваше со тоа да се биде дел од Фејсбук.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.