Тим Кук најавува повеќе донации за борба против Ковид-19

Тим Кук

Се разбира, не можеме во кое било време да ја прекориме солидарноста на „Епл“ и на многу други големи компании со оваа пандемија на коронавируси, која влијае на светот. „Епл“ со својот извршен директор Тим Кук на чело, тие само што најавија повеќе донации (досега 15 милиони долари) отколку што веќе давале во нивно време и покажува емпатија специјално со Италија, друга од земјите буквално уништени од Ковид-19. Секако, не сакам да бидат погрешно протолкувани овие зборови и тоа е дека низ целиот свет секоја загуба е трагедија, затоа имам најголема почит кога зборуваме за ова прашање.

Ова е твитот со кој Тим Кук Тој продолжи да го покажува својот најподдржувачки дел со пандемијата:

Компанијата исто така одговара на сите донации на вработените Да се ​​поддржат напорите за одговор на COVID-19 на локално, национално и меѓународно ниво:

Поддршката едни на други никогаш не била поважна. Ние правиме значителна донација, вклучително и медицински материјали за Protezione Civile во Италија, за да им помогнеме на херојските први одговори, медицинскиот персонал и волонтерите кои неуморно работат на заштита и спасување на животи. Тим готвач

Засега, најдобриот совет е да бидеме одговорни и да го одржуваме карантинот за да не го шириме овој вирус што се шири со зачудувачка брзина низ целиот свет. Овие денови повеќе од кога било # QuédateEnCasa


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.