Тим Кук да се приклучи на групата за економско закрепнување во Калифорнија

Фаза на Тим Кук

Една од последиците од здравствената криза произведена од коронавирусот ќе биде економска криза дека ќе генерира. Поради затворањето на компаниите, хонорарците кои не можат да внесуваат пари, итн, итн ... кога ќе се укине блокадата, ќе има многу домови со економска криза. Поради оваа причина, гувернерот на Калифорнија веќе размислува како ќе биде враќањето. Тим Кук ќе биде дел од групата што тежнее кон економска реконструкција.

По здравствената криза, економската криза ќе дојде и Тим Кук ќе биде еден од одговорните за барање закрепнување.

Гувернерот на Калифорнија, Гевин Newsусом, објави а нова работна група за наплата економија и насочете ја државата во зона на удобност, бидејќи затворањето на деловните активности во коронавирусите почнува да се релаксира.

Работната група ќе биде ко-претседател со филантропот Том Стајер и шефицата на кабинетот на Newsусом, Ен О'Лири, и ќе биде составен од повеќе од 70 члена, вклучително и извршниот директор на Apple, Тим Кук и извршниот директор на Дизни, Боб Игер.

Оваа група ќе започне со работа сега и Willе се состане неколку пати годишно. Познато е дека до сега тие веќе се сретнуваа, се разбира, од далечина, за да ги постават темелите за тоа каква ќе биде иднината на групата и целите што сакаат да ги постигнат.

Тим Кук исто така испрати порака до своите вработени. Во него, тој изјави и го повтори тоа Apple е во силна финансиска позиција и дека ќе продолжи да инвестира во своите напори за истражување и развој „на навистина значаен начин“, бидејќи се обидува да одржи што е можно поголем интензитет за излез од кризата.

Секако Кук, Тоа е добар избор, особено поради тоа како го води „Епл“, економски силна компанија која барем на берзата, гледа како е нејзина Акциите растат од ден на ден. 

И посакуваме многу среќа на оваа работна група и на сите градови во светот, излезе наскоро Од оваа дупка во која се наоѓаме


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.