Оперативен систем X 10.10.5 издаден на третиот Бета верзија на програмерите

OS X Јосемит-10.10.5-бета 3-0

Продолжуваме со ова вртоглаво лудило на лансирање бета верзии во различни оперативни системи на Apple и тоа е дека ако пред малку разговаравме со вас Стартување на четвртата бета верзија на OS X 10.11 El Capitan За корисниците, денес ја наоѓаме оваа надградба сè уште во бета верзија, до верзијата 10.10.5 на OS X Yosemite.

Кога зборувам за лудилото на бета-изданијата, навистина мислам на верзиите објавени на програмерите и оние што беа објавени за корисниците запишани во бета програмата Јавно јаболко.

OS X Јосемит-10.10.5-бета 3-1

Оваа трета бета верзија има изгради број 14F25a и доаѓа малку по една недела откако претходната верзија им се појави на развивачите. Ова ажурирање на OS X 10.10.5 се чини дека е едноставно безбедносно ажурирање, додавајќи подобрувања во стабилноста на системот, затоа нема многу нови функции што вреди да се прегледаат.

За оние кои сè уште не знаат како да го добијат ова ажурирање, OS X 10.10.5 бета 3 Таа е достапна преку јазичето Ажурирања на продавницата за апликации Mac и за оние кои се веќе во претходната верзија, тие мора да влезат во Центарот за развој на Mac за да можат да го преземат кога ажурирањето на комбо ќе биде наскоро.

Кога оваа верзија ќе биде објавена до крајот на овој месец или кон средината на следниот, таа само ќе ја донесе својата разни поправени грешки и подобрување на стабилноста со различни апликации, бидејќи како што коментирав, не се очекува да се забележат новини за забележување кога ќе се појави OS X 10.11 на есен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.