Утре би можеле да започнат понудите за враќање на училиште со Apple

iWork

За само неколку часа ќе имаме презентација на новото издание на WWDC и ќе имаме многу интересна програмерска конференција. Не само што ќе бидат претставени новите оперативни системи, туку најверојатно ќе бидат претставени и нови терминали, како што се нови Mac и нови слушалки за виртуелна реалност. Со ова, панорамата е полна со хардвер достапен за купување. И еден од начините на кои Apple може да ги прослави овие презентации може да биде со лансирањето на „Back to School“, односно враќање на училиште и неговите понуди. Љубопитно е затоа што во Шпанија наставата веќе завршува, но за следната академска година Сигурен сум дека ќе бидеме добро. 

Секоја година Apple обично го започнува процесот на враќање на училиште, што во Шпанија обично паѓа во септември, кога започнуваат часовите. Но, оваа година, во САД, Apple најверојатно ќе го започне овој период на понуда оваа недела и според гласините најверојатно ќе започне утре вторник 6ти. Не знаеме дали ќе се прошири и во други земји, но не би било лошо, иако токму сега во Шпанија го завршуваме училишниот термин и речиси го мирисаме празниците.

Но понудите никогаш не болат и пред се се очекува дека попладнево а ново издание на WWDC со презентации на нови Mac и слушалки за виртуелна реалност кои се претставени за прв пат.

Оваа вест е лансирана од Марк Гурман од Блумберг преку Твитер. Договорот за враќање во училиште од 2023 година „ќе започне следната недела (веројатно вторник). Тоа е планирано да се случи откако ќе бидат објавени нови Mac на WWDC. Во 2022 година, промоцијата започна на 24 јуни. Во претходните години, Apple нудеше бонуси покрај едукативните попусти до 10% на главните производи. Беа вклучени модели на Mac и iPad. Во 2022 година, ова вклучуваше картички за подароци во вредност до 150 долари, а во претходните години дури беа понудени AirPods за квалификувани купувања.

Ќе бидеме на чекање. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.