Утре се отвора новата продавница на Apple во Чикаго

Иако во текот на целата година обично зборуваме за новите продавници што ги отвора Apple низ целиот свет, повеќе од веројатно е дека нема да ги запомните сите. Но, овој пат е веројатно дека имате во вашата меморија нејасна меморија за новата продавница на Епл во Чикаго, продавница на Епл која за време на процесот на градење, тој имаше лого на Apple на покривот и симулираше изглед на MacBook. Оваа нова продавница, на која ќе присуствува Ангела Ахрендтс, се отвора утре и стана една од митските продавници на „Епл“ низ целиот свет, поради спектакуларниот дизајн и погледите, што ги нуди на сите што ја посетуваат реката Мичиген.

Оваа нова продавница на Епл, лоцирана на авенијата Мичиген и има површина, само на простор наменет за јавноста, од скоро 2.000 квадратни метриТоа беше една од продавниците што имаа најголеми трошоци за касата на Епл, 62 милиони долари. Шефот на физички и онлајн продавници, Ангела Ахрендтс веќе е во градот за да присуствува на отворањето на оваа нова продавница и да ги затвори сите рабници што можеби се уште чекаат денес.

Ангела на својот Твитер профил сподели фотографија на која се појавува со дел од персоналот што е дел од шаблонот во пристапната област од главната авенија што дава пристап до продавницата. Во твитот, Анџела ја цени работата што ќе ја извршат и тимот на фотографијата и остатокот од персоналот откако утре ќе се отворат вратите на новата продавница на Apple.

За да ја прослави инаугурацијата, Apple нема да ги отвори вратите без повеќе, бидејќи еден од новите предводници на компанијата и ќе понуди неколку изненадувања на сите присутни. Apple постигна договор со хип-хоп уметникот Саба да создаде нова песна наречена „Каде што пеат идеи“ како начин да се потенцира креативноста и енергијата што ги нуди градот. За да ги оживее текстовите на песната, Епл го има Метју Хофман, кој ќе ги оживее текстовите сликајќи огромен мурал на страната на продавницата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.