Премиерата на Финч со Том Хенкс во главната улога на 5 ноември

Новиот филм со Финч со Том Хенкс на Епл ТВ +

Дојде време да ви кажам дека оригиналниот филм што ќе се појави на Apple TV + и го прикажува Том Хенкс како главен лик, Е излезе пред крајот на оваа година. Филмот, Финч, ја раскажува приказната за роботски инженер и еден од ретките преживеани од сончевиот настан што го остави светот напуштен.

Во мај оваа годинаВи кажавме како Apple ги освои правата да може да им покаже на сите корисници на Apple TV + филмот во кој глуми оскаровецот Том Хенкс. Филмот, Финч, ни кажува за авантурите на атипично семејство. Таму каде што инженер за роботика и еден од ретките преживеани од сончев настан што го напушти светот напуштен, живее со робот и неговото куче Гудјер.

Моќна и срдечна авантура за пронаоѓање маж за да се осигура дека неговиот сакан кучешки придружник ќе биде згрижен откако ќе замине. Финч живее во подземен бункер веќе една деценија, тој изгради свој свет што го дели со своето куче, Гудјер. Создадете робот, игран од onesонс, за да внимава на Гудјер кога не може повеќе. Додека тројката започнува опасно патување до пустиот американски Запад, Финч се бори да ја покаже својата креација, кој себеси се нарекува Jeеф, радост и чудо што значи да се биде жив. Неговото патување е поплочено со предизвик и хумор, бидејќи е исто толку тешко за Финч да ги лови Jeеф и Гудјер за да се сложат, како и за него да се справи со опасностите од новиот свет.

По долго чекање, има помалку да се види приказната преку телевизиските екрани на нашите домови, с long додека сме претплатени на Apple TV + или с still уште уживаме во слободното време што ни го понуди Apple. Финч доаѓа на Apple TV + подоцна оваа година, 5 ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.