Автоматизирајте темно режим на вашиот Mac брзо и лесно

Преференци на системот

Во многу наврати можеме да размислиме дека автоматизацијата на нашиот Mac е комплицирана за извршување, но ништо не може да биде подалеку од вистината. Денес сакаме да ги научиме сите оние корисници кои штотуку пристигнаа во светот на Mac како да го автоматизираат темниот режим на нивниот компјутер.

Можеби изгледа како комплицирана задача, но тоа е наједноставната и најинтуитивната. Едноставно, станува збор за пристап до Преференци на системот и таму, погледнете ја првата опција што се појавува во Општо.

Сите оние корисници кои сакаат да имаат темно режим автоматски на нивните Mac можат да го сторат тоа едноставно со активирање на функцијата „Автоматски“ што ни ја нуди Apple во поставките. Не треба да создаваме правило или нешто слично, само со активирање на оваа функција Dependе зависи од времето во кое се наоѓаме кога самиот тим ќе го активира темниот режим на нашиот Mac. Очигледно, многумина од вас веќе ја знаат оваа опција што е достапна во поставките за Mac, но сигурно може да биде корисна за сите оние корисници кои го имаат првиот Mac со M1 пред себе и сакаат да уживаат во темниот режим без да имаат да се активира цел ден.

Меѓу овие опции ја наоѓаме можноста за трајно додавање на темниот режим, режимот на светлина или автоматскиот, кој е оној што н interests интересира во моментов. Едноставно треба да кликнеме на него и тимот ќе се погрижи за се што не треба да правиме во секое време за да уживаме овој мрачен режим.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.