Мактракер повторно се ажурира со додавање нови производи

Мрак

Верзијата 7.9.3 на MacTracker е сега достапна за сите корисници на оваа одлична енциклопедија на производи и оперативни системи на „Епл“ во форма на апликација. Ова е една од оние апликации што многумина од нас ги користат за да го пронајдат тој точен модел, спецификациите, годината кога е објавена опремата и други информации. Оваа нова верзија ги нуди сите информации што ги имавме претходно и повеќе, исто така додава корекција на грешките откриени во претходната верзија.

на вести додадени на апликацијата Во врска со информациите за опремата е следново:

  • Додадете Apple MacBook Air SuperDrive / USB SuperDrive, AppleCD 150 и AppleCD 300
  • Ажурирајте го тврдиот диск на Apple 20SC / 40SC / 80SC со детали за тврдиот диск на Apple 160SC
  • Додадете детали за најновите верзии на оперативните системи
  • Ажурирајте го статусот на поддршка за најновите винтиџ и застарени производи на Apple

Несомнено е важна апликација за многу корисници кои сакаат да знаат детали за опремата и софтверот на Apple насекаде. Апликацијата неодамна доби неколку ажурирања, коригирајќи ги грешките и додавајќи го новиот софтвер објавен од Apple пред неколку дена, овојпат бидејќи велиме дека тоа беше хардвер и одреден софтвер исто така. Апликацијата Mactracker е потполно бесплатна За сите корисници и иако е вистина, таа не е основна апликација за многу корисници на „Епл“ кои не треба да ги знаат овие податоци, секогаш можете да искористите некои од нив и ви овозможува да ги знаете деталите за кој било тим од Купертино момчиња.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.