Ажурирања на Apple Developer за WWDC 2020

WWDC 2020 ќе биде онлајн

Оваа година WWDC 2020 ќе се одржи само преку Интернет поради ширење на коронавирусот. Мерката беше објавена пред неколку дена, иако САД сè уште не беа толку погодени од вирусот. Apple подготвува се што е потребно за настанот да се одвива без никаков инцидент и да можат сите програмери лесен пристап до целата содржина да се види на таа конференција.

Apple ја ажурира апликацијата за WWDC сега наречена Apple Developer

Една од мерките што ги презеде Apple како резултат на одлучување WWDC 2020 да се одржи само преку Интернет, поради COVID-19 е ажурирајте ја апликацијата специфични за програмерите.

Преку него, заинтересираните страни може да имаат пристап до целата содржина да зборува на конференцијата што ќе се одржи во јуни. Првиот целосно онлајн WWDC.

Програмерот на Apple ќе биде едношалтерска продавница за сите информации што им се потребни на развивачите на iOS, macOS, tvOS, watchOS и сите други платформи на Apple.

Денешното големо ажурирање додава некои нови карактеристики клуч што ќе им олесни и побрзо на развивачите да ги варат сите нови информации што излегуваат од WWDC 2020:

  • Гледајте видеа на повеќе брзини На репродукција
  • Интеракција со транскрипти целосни видео клипови.
  • Споделете приказни од табулаторот Discover и прегледајте ги на Интернет.
  • Е има и подобрувања на пристапноста заедно со други подобрувања и поправени грешки.

Сепак немаме закажан датум за развој на настанот. Знаеме само дека ќе биде во јуни, но Apple aíran не го откри конкретниот ден. Претпоставуваме дека како што се приближува датумот, Apple ќе ги ажурира информациите така што сите заинтересирани страни ќе имаат максимални можни можности за информации.

Ќе биде внимателен кон вестите што ќе ви кажеме како што ќе се појават. За сега трпеливост и запознајте се со новите функции на Apple Developer.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.