Apple ги ажурира Final Cut Pro, iMovie, компресор и движење истовремено

Final Cut Pro Х

Овие денови Apple објави нови надградби за Final Cut Pro, iMovie, компресор и движење. Со сите нив сега достапни за преземање од продавницата за апликации Mac. Иако самите ажурирања не додаваат огромни нови карактеристики, сите тие ги поправаат грешките и ја подобруваат стабилноста на секоја од програмите. Curубопитно е што ажурирањата пристигнаа истовремено во овие програми. Ако ги имате сите четири, ќе мора да се вооружите со трпеливост за да ги ажурирате истовремено. Но, како и да е, новите верзии со подобрувања се секогаш добри вести.

Новинарот специјализиран за технологија и оперативни системи Епл, Арон Золо објави на својот профил на Твитер дека ажурирањата на програмите Final Cut Pro, iMovie, компресор и движење пристигнаа во исто време до продавницата „Епл“.

Резимето комплетните измени вклучени во секоја од апликациите се следниве:

iMovie 10.2.3

 • Поправете некои проблеми што може да се случи при увоз на проекти од iMovie за iOS, како што се:
  • Фонтовите може да се променат кога се користат стилови на наслов Слајд и Хроматски
  • Подолгите наслови можат да одат од една до две редови
  • Филтрите може да се отстранат од клиповите
  • Некои проекти можеби не се важни
 • Поправа проблем кога промената на името на настанот во прегледот „Сите настани“ може да го предизвика истото име се прикажува погрешно за различен настан
 • Вклучува подобрувања на стабилноста и сигурност

Final Cut Pro 10.5.2

Прегледот на ова ажурирање е многу едноставен, скоро како самото ажурирање: Подобрувања на стабилноста и сигурноста

Компресор 4.5.2

 • Вклучува оптимизирани поставки за прокси HEVC за употреба во Final Cut Pro
 • Додадено Рафинирања на корисничкиот интерфејс за macOS Биг Сур
 • Вклучува подобрувања на стабилноста и сигурноста

Движење 5.5.1

 • Додадете А. нова опција за намалување автоматско до јазичето Дизајн
 • Вклучува рРафинирања на корисничкиот интерфејс за macOS Биг Сур
 • Вклучува подобрувања на стабилноста и сигурноста
Компресор (врска со AppStore)
Компресор49,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.