Ажурирајте исто така за macOS Catalina 10.15.7

Главна Каталина

И, само што не останува само со доаѓањето на новата верзија на macOS Big Sur во која се додаваат извонредни вести, Apple исто така започна безбедносно ажурирање вчера попладне за корисниците кои престојуваа на macOS Каталина. Во овој случај, верзијата 10.15.7 не додава промени во самата операција, станува збор за верзија за подобрување на системот и поправени грешки што спаѓа во опсегот на Apple на компјутерите кои не достигнуваат macOS Big Sur.

Значи, сите оние корисници со кои, како мене, имаат тим macOS Catalina Сега можете да ја инсталирате оваа нова верзија која додава промени во безбедноста и стабилноста на системот. Ајде да видиме, тоа обично не изоставува верзии пред последната објавена и како што гледаме во овој случај тие продолжуваат да ги коригираат грешките од претходните верзии.

Како и со претходните верзии објавени од Apple и оние што доаѓаат, препораката во овој случај е да ажурирате што е можно поскоро за да добиете додаде подобрувања во безбедноста и стабилноста на оперативниот систем и имате корист од спроведените корекции. Овие верзии, како што добро знаете, се тотално бесплатни, затоа препорачуваме да ги инсталирате што е можно побрзо.

Во случај да имате оневозможено автоматско ажурирање, ќе мора да пристапите директно од Системски преференции и кликнете во опцијата Ажурирања. Кога ќе пристапите до него, тоа ќе ви ја покаже опцијата за ажурирање доколку е потребно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.