Телеграмата за Mac е ажурирана на верзијата 7.2

Телеграма

Телеграмот започна пред неколку часа нова верзија за корисниците на macOS во кои се додаваат нови опции за фиксирање на пораките во кој било разговор, нови одлики во нивните опции, подобрувања во плејлистите со можност за испраќање на неколку музички датотеки и многу повеќе.

Оваа апликација која веќе има добар број на корисници страда многу добро со текот на времето за многу ривали и силни. Вистина е дека не е најкористената апликација за пораки, но се повеќе се додаваат корисници.

Во овој случај, подобрувањата имплементирани во апликацијата Telegram за Mac се нешто помалку од оние на iOS, но тие се исто така интересни и мораме да ги ажурираме што е можно побрзо за да уживаме во нив. Вистина е дека во овие вести не наоѓаме ништо што навистина изненадува, а тоа е дека Телеграмот е многу комплетен во сите аспекти, но исто така продолжува да се подобрува со секоја објавена нова верзија.

Очигледно не е сè што прави Телеграм и не е најдобра апликација за сите корисници, но секако со сето ова време и со бројот на ажурирања и подобрувања што ги издаде му донесе место меѓу најдобрите. Можеби нема да користите половина од предностите што ги нуди во споредба со другите слични апликации, но лично, заради опцијата да ја користите и на Mac и на кој било iOS уред, iPhone, iPad, итн., Веќе вреди да го имате инсталирано .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.