Ажурирање на AdwareMedic да се преименува во Malwarebytes Anti-Malware

анти-малициозен софтвер-за-Mac

Сите знаеме дека Mac компјутерите се побезбедни кога станува збор за вируси, но бидејќи бројот на луѓе кои користат вакви типови компјутери ја зголемува веројатноста дека вирусот ќе пристигне. малициозен софтвер се зголемува. Ако сакате да имате За дополнителна безбедност во OS X можете да ја инсталирате апликацијата AdwareMedic. 

Тоа е бесплатна апликација која ќе ви овозможи да го чувате вашиот Mac безбеден од странци на Интернет. Отсекогаш бил бесплатен, но во последното ажурирање го сменило името во промена на сопственици на компанијата што ја создаде. Сега AdwareMedic е преименуван во Malwarebytes Anti-Malware откако Malwarebytes ја купи компанијата.

Како што посочивме, тоа е алатка создадена од Томас трска, корисник креатор на компанијата AdwareMedic, опседнат со безбедност во OS X. Сега таа компанија е преземен од Malwarebytes и затоа главниот производ на компанијата е преименуван во Malwarebytes Anti-Malware.

Anti-Malware

Новата компанија не само што се грижи за ова софтвер и е дека блогот Безбеден Mac, репер во однос на безбедноста за OS X повеќе нема да се ажурира да продолжиме со објавување на новата содржина во блог од Malwarebytes. Како што можете да видите, тоа е деловно движење кое, за момент, не влијае на крајниот корисник бидејќи апликацијата е сè уште целосно бесплатна. Новата верзија 1.0.1.7 сега можете преземање од веб- на компанијата. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.