Hero Academy, стратешка игра со добри критики

Нова игра доаѓа во Mac App Store потполно бесплатна: Hero Academy, Ова е стратешка игра што ќе ни овозможи да влеземе во светот на мечевите и магијата. Покрај тоа, Hero Academy ни дава можност да ги предизвикаме нашите пријатели во натпревар за стратегија и вештини или да играме против случаен противник.

Од инвеститорот Robot Enteirnament, Hero Academy доаѓа од iOS за OS X со добар преглед од играчите И факт е дека можноста да играме против нашите пријатели за да видиме кој е најдобриот стратег ја прави многу забавна, ако додадеме и добар графички квалитет и дека е тотално бесплатен, нема да можеме да одолееме да го испробаме.

Откако ќе го преземеме на Mac, ако не сте навикнати да играте ваков тип стратешки игри добро е што го следите упатството што ни го нуди на почетокот, ќе видите дека е навистина едноставно и откако ќе го видите ова мало упатство, ќе можете да започнете да играте правејќи одлични напади со вашиот тим или изведувајќи магии против противникот.

херој-академија

Како да е игра во шах со Hero Academy, ќе мора многу внимателно да ги изведуваме движењата на таблата да ја победиме екипата на нашиот противник со добра стратегија. Се игра по ред и дури имаме можност да го прилагодиме нашиот тим како што сакаме.

Меѓу другите опции што ни овозможува да се претставиме во оваа игра: можеме разговарајте со нашиот противник или поканете ги нашите следбеници на Твитер да играме против нас. Минималните услови за играње на нашиот Mac се малку: бидете на OS X верзија 10.7 или повисока.

Повеќе информации - EA го потврдува новиот Sims 4 за Mac, во 2014 година


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.