Ако имате проблеми со AirPods Max, вака се ресетираат

Нови AirPods Max

Еднаш пратките на AirPods Макс само што го претстави Apple и со оглед дека станува збор за нов производ. Дека тоа не е еволуција на кој било друг, иако постојните елементи се користени и во други уреди, секогаш е добро да се знае како да се поправат проблемите што можат да се појават. Затоа, ќе ви ги покажеме двата режима на како се ресетираат новите AirPods Max.

AirPods Max се тотално нови уреди. барем што се однесува до дизајнот. Први слушалки за уши од висока класа на Apple со цена на скандал со некои веќе познати елементи како круна што ја има Apple Watch. Круна која ќе има многу познатост ако слушалките не работат како што треба.

Да се ​​биде толку неодамнешен уред, можно е грешките да се почести отколку кај другите со повеќе време на пазарот. Тоа не значи дека има грешки, но значи дека е полесно да ги имаш. Ние секогаш имаме решенија на дофат на раката. Познатите ресетирање. Имаме два вида од нив.

AirPods Макс

Меко ресетирање:

Пред да се фатиме за работа, запомнете дека тие мора да бидат обвинети со вклучен USB-C до молња кабел. Еднаш со доволно полнење, мора да ја извршиме следната операција:

  • Притиснете го и држете го копчето Амбиентален звук Откажи истовремено притискајќи ја круната. Значи, сè додека не ја видите LED-светлината на долниот десен блиц килибар во боја.

Во моментов, само ги ресетирате AirPods Max. Мека ресетирање тоа обично е доволен за решавање на повеќето проблеми. Ако не, имаме можност за ресетирање на фабричките вредности. За тоа:

Фабричко ресетирање:

  • Притиснете го и држете го копчето Амбиентален звук Откажи истовремено притискајќи ја круната. Значи, сè додека не ја видите LED светлината од долниот десен агол и емитува трепкања од килибарна боја и од таму додека не стане бело.

Ако ниту на овој начин не можеме да го решиме проблемот, ќе мора да се јавиме Поддршка на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.