Амфетаминот се ажурира и достигнува верзија 2.1

амфетамин-лого-мува

Сè уште сме многу свесни за ажурирањата на апликацијата, така што нашиот Mac не заспие, амфетамин, и знаеме дека овој пат малку доцниме со известувањето бидејќи беше ажурирано минатиот понеделник, но не можеме да престанеме да предупредуваме на ова достапна нова верзија. Ја достигнавме верзијата 2.1 откако претходната верзија беше објавена на почетокот на август.

Новините во оваа верзија 2.1 се во основа две, бидејќи едната од нив се базира на исправка на претходните грешки и тоа е сосема нормално кога ќе започне нова верзија на апликација. Дефинитивно овие две новости се поинтересни бидејќи додаваат можност за активирање на апликацијата кога имаме позната WiF конекција и за повеќе мрежи од OS X 10.7 или повисока и новата опција што ви овозможува да го контролирате крајот на сесијата со кабелот поврзан на струјата на нашиот Mac.

амфетамин-1

Повторно, оваа апликација е надмината и се подигнува за ниво во веќе добрата изведба. Најдоброто нешто во врска со Амфетамин е тоа што тој има се повеќе функции и сите ја олеснуваат конфигурацијата и ја подобруваат функционалноста за да ни ја олеснат работата пред Mac.

Апликацијата сè уште е тотално бесплатна на Mac App Store и очигледно и ова ажурирање е исто така. Можете да ажурирате со директен пристап до Mac App Store> Ажурирања или од менито>> App Store ...

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.