Воздушната за Mac е ажурирана со прекрасни нови скринсејвери

антена

Пред некој ден жена ми пиеше кафе во кујна додека гледаше серија на ТВ. Стигнав, го застана тоа што го гледа и почнавме да разговараме. Одеднаш, престанавме да разговараме еден со друг и се заљубивме гледајќи на телевизија неколку импресивни воздушни глетки на пустинските планини. Скринсејверот скокна. Apple TV. За една минута заборавивме што зборуваме.

Со апликацијата Воздушната за macOS, можете да уживате во неверојатните скринсејвери на Apple TV на вашиот Mac. Сега штотуку е ажуриран на верзијата 3.0, која ги вклучува најновите скринсејвери што Apple ги воведе во tvOS 15.

Aerial е апликација со отворен код за macOS со која можете да уживате во прекрасните скринсејвери на Apple TV на вашиот Mac. tvOS 15, но и нови функции како интеграција на Apple Music и подобрени поставки за кешот од претходната верзија.

Од Apple TV од четвртата генерација наваму, овие уреди имаат колекција на скринсејвери наречени „Aerial“. Тие се импресивни видеа кои летаат над прекрасни пејсажи во бавно движење.

Со најновото ажурирање на tvOS 15, софтверот Apple TV, компанијата го претстави 16 нови скринсејвери Која е поспектакуларна? Па, тие сега се достапни и за Mac ако инсталирате Aerial 3.0.

Настрана од новите видеа, овогодинешното ажурирање носи и нов панел Now Playing за да им овозможи на корисниците лесно да изберат кој скринсејвер да го репродуцираат. Исто така, достапни се повеќе опции за прикажување на временската прогноза или часовникот, па дури и за интеграција Епл Музика y Spotify.

Воздушна 3.0 за macOS е слободен, и можете да го преземете од нивниот сајт официјална веб-страница. Потребен е Mac со macOS Sierra (верзија 10.12) или понова верзија. Вреди да се инсталира. ќе бидете фатени додека ги гледате спектакуларните скринсејвери на Apple TV.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)