Апликацијата Twitter го обновува својот дизајн за да ја направи компатибилна со macOS Big Sur

Твитер клуч

Како одминуваат деновите, се повеќе и повеќе апликации постепено се ажурираат не само за да бидат компатибилни со macOS Big Sur, туку и со неговиот нов кориснички интерфејс и случајно со Apple Silicon, Палетата на процесори на АРМ на Apple чиј прв модел е наречен М1.

Twitter никогаш не сте биле премногу загрижени за вашата апликација macOS, како онаа што е достапна за Виндоус, но се чини дека тоа ќе се промени со лансирањето на новата верзија на macOS, бидејќи не само што можеме да видиме фантастична оптимизација на новиот дизајн, туку и работење и перформанси на апликацијата.

Ако редовно ја користевте апликацијата на macOS Catalina, веројатно е дека е малку до вашиот нос. лоша оптимизација што ја покажа апликацијата. Малку што имав можност да го тестирам пред да го напишам овој напис, тоа покажува прилично солидна и многу добро оптимизирана апликација.

Друга новина што ја наоѓаме во ова ажурирање се наоѓа во икона за нова апликација, икона на квадрат за да одговара на останатите икони кои се достапни на пристаништето Биг Сур.

Ако наскоро планирате да го обновите вашиот Mac и ви е јасно дека еден од новите Mac со процесорот M1 е меѓу вашите опции, мора да ги земете предвид апликациите кои се оптимизирани за овој процесор, твитер е една од нив, па така не е потребно користете го емулаторот Розета 2, емулаторот на Епл кој овозможува извршување апликации на процесори на АРМ што биле дизајниран за x86 средини.

Twitter за Mac е достапен за вашиот преземете целосно бесплатно преку врската што ја оставам на крајот од овој напис.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.