Артефакти од Mahjong: Поглавје 2, бесплатно за ограничено време Mac App Store

Артефакти од Mahjong: Поглавје 2

Пред неколку месеци ве известивме дека првиот дел од оваа игра Артефакти од Mahjong беше пуштен на слобода, затоа што денес повторно беше пуштен на слобода и неговиот втор дел исто така. Артефакти од Mahjong: Поглавје 2 е бесплатно за ограничено време, претходно имаше цена од 4,99 €, за да можете и двете игри да ги преземете тотално бесплатно.

Тоа е типична игра што се појави во првите машини за допир од 90-тите, во кои развојот на играта е многу едноставен. Мора да одиме отстранување парови плочки, кои се еднакви, но што мора да биде слободен на едниот крај. Играта е целосно вклучена Español. Еве видео со а преглед на игра.

опис

Артефакти од Mahjongg: 2 е зависност загатка игра со милиони играчи. Однесете игри со загатки во нова димензија! Совпаѓајте ги плочките за да откриете стотици обрасци. Соберете бисери за да стекнете посебни способности, користете избор на нови напојувања, заработувајте трофеи и уживајте во неверојатната графика и извонредното аудио на играта. Има акција за резерва во Mahjongg Artifacts 2 за да ве забавуваме со месеци!

● режим на епска мисија
Additional 99 дополнителни нивоа во класичен режим
● Супер возбудлив режим Бесконечен
● Пет комплети плочки
● Хулинг-напојувања
● Неверојатна графика и извонредно аудио
____________________________

Играта е достапна на: англиски, француски, италијански, германски, Español, Руски.

Што има ново во верзијата 1.3

Одговарајте на плочките за да откриете стотици дизајни во овој класик од жанрот што ќе се тркалаат!

- Поправете мали грешки
- Мали подобрувања

ДЕТАЛИ:

  • Категорија: Игри
  • Ажурирано: 13 / 08 / 2012
  • Верзија: 1.3
  • Големина: 30.2 MB
  • јазици: Español, Германски, француски, англиски, италијански, руски
  • Развивач: G5 Забава АБ
  • компатибилност: OS X 10.6.6 или понов

Ве оставаме директна врска за да преземете Mahjong артефакти: Поглавје 2, директно од Mac App Store. Се надевам дека Ви се допаѓа.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.