Фотографија за афинитет за Mac на 50% за 3 месеци

Affinity Photo со 50% попуст

Поради кризата КОВИД-19, многу луѓе мораа да ги променат своите секојдневни навики и работата сега е завршена од дома, барем оние што можат. Еден од секторите кои страдаат се оние што се посветени на фотографијата и графичкиот дизајн. Многу од нив ја користат можноста да ја ажурираат својата фотографска архива и затоа Афините донесе одлука да намалете ја вашата програма за уредување за Mac и iPad со 50%.

Афинитет ја намалува цената на својата програма Mac за 50% поради COVID-19

Една од добрите работи што можеме да ги видиме овие денови на карантин и затворање дома, се иницијативи на приватни компании и јавно за помогнете им на другите да ја надминат оваа криза санитарни и економски. Луѓе што прават маски дома, бесплатни упатства на мрежата.

Една од компаниите што се придружија на овие иницијативи за да им помагаат на другите е креаторот на Affinity, една од најпопуларните програми за уредување фотографии и графички дизајн заедно со оние на Adobe. Отсега знаеме дека Афинитет ја намали цената на нејзината апликација за Mac 50% за 3 месеци. Колку се очекува да траат ограничувачките мерки заради коронавирусот.

Можете исто така да го испробате бесплатно, а потоа да пристапите до оваа продажна цена. Во моментов афинитетот е по цена од 27,99 € наместо вообичаените 54,99 €. Сосема специјална понуда, не само заради новата цена, туку и заради околностите во кои се јавува. Компанијата во врска со ова изјави:

Со сè што се случува во моментов како резултат на пандемијата КОВИД-19 и како одговор на многу приказни што ги слушаме од креативната заедница за тоа како тие се сериозно погодени, сметавме дека е наша одговорност да се обидеме да понудете што повеќе поддршка во ова неверојатно тешко време »


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)