Ајакс и Диомедс за тотална воена сага: ТРОЈ игра достапна на 10 февруари

Тори А тотална воена сага

Ајакс и Диомедс за играта А тотална воена сага: ПОБЕДИ .Е биде достапна следната среда, 10 февруари, за корисниците на macOS. Ова е една од најголемите саги игри за Mac и DLC продолжува да пристигнува за да го подобри искуството со игри. Во овој случај, на бојните полиња се додаваат двајца од најпознатите воини на Илијада, кои носат со себе нови и уникатни механичари за борба и епски мисии, како и бројни воини од периодот, единици ветерани команданти и многу повеќе.

Со моќта на Ахаја на располагање, списокот на Ајакс и Диомедс вклучува 18 нови единици подготвени за вработување. Овие воини се движат од единиците на фронтот - како што се пешадијата „Аргив секира“ и „Саламино копје“ - до елитните единици на фракцијата, како што се Wallидот на Ајакс и Аргивскиот мајстор мечувалци. Ова е најава за официјална игра лансиран пред неколку месеци на каналот Youtube:

Ајакс и Диомедс Факционен пакет, исто така, воведува бесплатна содржина за сите играчи на „А тотална војна“: ТРОЈ. Ова ги вклучува Хефест, богот на ковачите и вулканите, и божествениот занаетчија, епски агент. Ajax & Diomedes за тотална воена сага: TROY ќе биде достапен за корисниците на macOS на 10 февруари со цена од 9,99 евра, Исклучиво на продавницата за епски игри.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.