Играта Tiburon Attack 3D доаѓа во продавницата за апликации Mac

Тибурон Атак 3D: Смртоносна борбаТоа е нова игра за корисниците на Mac која многу нè потсетува на iOS играта Hungry Shark Evolution, всушност се соочуваме со многу слична игра бидејќи станува збор за ставање во ајкула и треба да проголтаме сè што е крст пред нас, освен пловечките мини, убодите и медузите, имаме и човечко месо за да го задоволиме апетитот.

Играта пристигна во продавницата за апликации Mac на XNUMX јануари и вистината е дека да поминете некое време забавно пред Mac, се чини дека е добар избор. Графиките се во 3Д формат или барем тоа се обидувате да го постигнете и можеме да кажеме дека тие се доста добри, но не веруваме дека тоа е нивна силна страна. 

Друг важен детал за ова Тибурон Атак е дека е бесплатен иако има набавки во апликација за да отклучите повеќе опции за игра. Целта на играта е да се јаде доволно за да се преживее, а контролите се направени од тастатурата со вообичаени букви, потрошени заедно со празно место за да се добие интензитет.

Ние разгледуваме голем број нови возбудливи игри за да нè извлечеме низ ова време на забави и Tiburon Attack 3D: Mortal Combat е секако една од нив. Во овој случај тоа е игра што не зазема многу простор на нашиот Mac и да се забавуваме може да биде добра игра. Нема режим на приказна и режим на мултиплеер на Интернет, но со опциите што ги додава, имаме многу да има забавно време.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.