Abyss: the Wraiths of Eden достапен за преземање бесплатно

Амбис - рајските раи

G5 Entertainment е еден од развивачите кои се специјализирани во игри за мистерии и истраги веќе неколку години. Овие игри се достапни и на мобилната платформа iOS и на платформата Mac. Денес зборуваме за игра, идеален за најмалите во куќата, развивач на G5, во кој треба да ставиме маска за кислород и да го испитаме исчезнувањето на Роберт Марсо. Во оваа игра ќе се ставиме во местото на неговата девојка која ќе се спушти во темните длабочини на океанот за да го бара.

Амбис - рајските раи-2

Влезете во непознати и прогонувачки води за да го испитате потопениот град Еден, сега контролиран од демони, да пронајдете скриени предмети и да се соочите со мистериозни морски чудовишта во оваа брза мисија за спасување на исчезнат нуркач!

Други игри од истиот овој развивач авантура за уживање ова лето со „Тајното друштво“, „Проколнатиот брод“, „Оставен во мракот: Никој на бродот“, „Близначки месечини“ и 9 индиции: Тајната на Серпен Крик. Меѓутоа, ако сте заинтересирани за игри со стратегија, овој развивач ни ги нуди следниве игри: Виртуелно градско игралиште, Остров: Castaway 2, Управување со супермаркет 2, Стенд О’Фуд 3 и Супермаркет манија 2.

Г5 наведува дека во текот на овие летни месеци, ќе понудат некои од нивните игри бесплатно и во продавницата за апликации Mac и во продавницата за апликации. Треба само да бидете свесни дека сум од Мек, каде што ќе ве известиме навремено.

Карактеристики на бездната: рајските раи

 • 40 блескави и егзотични локации
 • 16 уникатни сцени на скриени објекти
 • 22 мини-игри, вклучувајќи ја и необичната игра Домино
 • Три режими на тежина: секојдневен, напреден и стручен
 • Длабински водич за стратегија

Амбис: детали за рајот на Еден

 • Последно ажурирање: -06 03 2013-
 • Верзија: 1.1.
 • Големина: 680 MB
 • јазици: Шпански, германски, поедноставен кинески, корејски, француски, англиски, италијански, јапонски, полски, португалски и руски.
 • Оценето за над 4 години.
 • Компатибилен со OS X 10.6.6 или подоцна.
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.