Монитор за процеси, бесплатен за ограничено време

Следете ги процесите во macOS

Секој уред управуван од оперативен систем, главно оние што интегрираат екран и кои, во теорија, ни овозможуваат да направиме повеќе од еден процес истовремено, се подложни на збунетост кога најмалку се очекува. Сигурно во повеќе од една прилика видовте како вашиот тим започна да оди побавно од нормалното.

Ова главно се должи на 3 причини. Од една страна, уредот можеби влегол во јамка поради апликацијата и троши поголем дел од системските ресурси или затоа што се обидуваме да направиме повеќе од една задача истовремено и ограничувањата на нашиот процесор не ви дозволува да ги правите на удобен начин.

Следете ги процесите во macOS

Друга причина, помалку веројатно ако ги користите нашите препораки и не користите Chrome, е тоа што бројот на отворени јазичиња е многу високбројот на отворени јазичиња е многу високод управувањето што Хром го прави во macOS Ateално е и за момент се чини дека сè укажува на тоа дека ќе биде така.

Во овие случаи, никогаш не боли да ги разгледаме ресурсите на нашиот тим, да видиме што се случува преку нашиот тим, така што тој престана да реагира. Иако е точно дека macOS вклучува монитор на ресурси природно, понекогаш, информациите што ни ги нудите се ограничени и ние сме принудени да прибегнеме кон апликации од трети страни.

Ако барате алтернатива на мерачот на ресурси macOS, денес зборуваме Монитор за процеси, апликација која има вообичаена цена од 10,49 евра, но за ограничено време е достапен бесплатно за преземање. Оваа апликација е одговорна за следење на сè што се случува на нашиот компјутер во позадина, така што кога ќе видиме дека перформансите на нашиот компјутер не се исти, да пристапиме до апликацијата и да провериме која е причината.

Монитор на процеси (врска со AppStore)
Монитор за процеси2,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.