Играта Atom Run, бесплатна за ограничено време

Во последниве месеци стана навистина тешко да најдете игри за бесплатно преземање или со интересни попусти во продавницата за апликации во Mac, нешто што не се случува толку многу во Steam како во продавницата за Epic Games. За среќа, со малку трпеливост, чекањето заврши и конечно може да се зборува за бесплатна игра за ограничено време достапно на продавницата за апликации Mac.

Зборуваме за Atom Run, игра на платформа чија е вообичаената цена е 3,29 евра, игра во која треба да собираме атоми додека ги избегнуваме непријателите што ги среќаваме на патот. Најлошото од сè, во зависност од тоа како гледате на тоа, е што имаме бесконечни животи, па штом почнеме да играме, ако ни се допаѓа, нема да можеме да престанеме да го правиме тоа.

Историјата на Atom Run се одвива во 2264 година, во која катастрофа го уби копнениот живот со зрачењеКаде што владеат роботи, роботите станаа неконтролирани, освен нашиот протагонист. Во оваа титула ја играме улогата на Елго, кој ќе биде одговорен за собирање на сите атоми и молекули за да го обнови животот и да спречи исчезнување на Земјата од рацете на роботите. Ако отсекогаш сте сакале игри со платформа и долго уживавме во нив, сигурно ќе уживате во оваа титула.

Атомско трчање

Овој наслов е компатибилен со GameCenter, што ќе ни овозможи да ги видиме резултатите на нашите пријатели за да видиме кој добива највисок резултат. Atom Run не нуди купувања во игра, графиката е прифатлива со оглед на тоа што зафаќа, околу 80 MB. Тој е целосно преведен на шпански јазик, бара macOS 10.9, 64-битен процесор и е оптимизиран за работа со macOS Mojave.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.