Бесплатни игри со пасијанс: забава во ваши раце

Мобилните тимови се одлична опција за секојдневен тренинг. Игрите со пасијанс се одлична опција да го поминеме времето, да се опуштиме и да ги подобриме нашите когнитивни способности. Ако имате iPhone, не грижете се, има многу бесплатни игри со пасијанс достапни на App Store за преземање. Во рамките на оваа публикација ќе ви покажеме листа со најдобрите Бесплатни игри со пасијанс за iPhone што ќе ви се допаднат.

Бесплатни игри со пасијанс за iPhone

Ако сте во потрага за забава на дланкаЗабележете ја следнава листа на бесплатни игри со пасијанс за iPhone:

Класичен пасијанс

класичен пасијанс

Classic Solitaire е најпопуларната игра со карти на сите времиња и не може да недостасува на вашиот iPhone. Иако е прилично лесно да се игра, самиот домен обично е малку комплициран благодарение на предизвиците што ги нуди. Во рамките на играта мора да се фокусирате на нарачување на картичките почнувајќи од Ацето и завршувајќи со Кралот.

Класичниот режим има различни нивоа степени на тежина. Покрај тоа, постојат различни опции за дизајн на картички и позадина за да го приспособите вашето искуство со игри.

Пасијанс: класичен (врска на AppStore)
Пасијанс: класиченслободен

Пајакот Solitaire

Пајак пасијанс.

Spider Solitaire е уште една популарна игра со карти за iPhone. Треба само да се погрижите да групирате купишта од осум карти и тоа е тоа. Мора да бидете сигурни дека сте ги отстраниле сите карти за да победите.

Spider Solitaire нуди различни нивоа на тешкотии и различни дизајни и позадини на картички за да го прилагодите вашето искуство со игри. Можете исто така да ги зачувате вашите игри за да продолжите да играте во друго време.

Spider Solitaire: Solitaire (врска на AppStore)
Пајакот пасијанс: пасијансслободен

Слободен мобилен пасијанс

Слободен мобилен пасијанс

FreeCell Solitaire е уште една популарна игра со карти за iPhone. Целта е да ги нарачате картичките на четири купови., почнувајќи од Ацето и завршувајќи со Кралот. Откако ќе ги отстраните сите карти, ќе победите.

FreeCell Solitaire нуди различни нивоа на тежина и различни распореди на картички и позадини за персонализирајте го вашето искуство со игри. Можете исто така да ги вратите вашите потези и да ги зачувате вашите игри за да продолжите да играте во друго време.

FreeCell Solitaire: Игри со карти (врска на AppStore)
FreeCell Solitaire: Игри со картислободен

пирамида пасијанс

пирамида пасијанс

Pyramid Solitaire е забавна и предизвикувачка игра со карти. За разлика од другите опции, тука треба да се уверите во тоа поклопете ги картите што собираат до 13 а потоа избришете ги. Тоа е да се каже, дека мора да ги елиминирате сите карти за да можете да ја добиете победата.

Pyramid Solitaire нуди различни нивоа на тежина и различни дизајни од картички и позадини за да го прилагодите вашето искуство со игри. Можете исто така да ги вратите вашите потези и да ги зачувате вашите игри за да продолжите да играте во друго време.

Pyramid Solitaire - игра со карти (линк на AppStore)
Пирамида пасијанс - игра со картислободен

TriPeaks Solitaire

TriPeaks Solitaire

TriPeaks Solitaire е возбудлива и заразна игра со карти. Исто како и во другите игри, тука мора отстранете ја секоја од картичките додека не формирате растечка или опаѓачка низа, во секој случај можете да победите.

TriPeaks Solitaire нуди различни нивоа на тежина и различни дизајни на картички и позадина за да го прилагодите вашето искуство со игри. Можете исто така поништете ги вашите потези и зачувајте ги вашите игри да продолжи да игра во друго време.

TriPeaks Solitaire: Игра со карти (врска на AppStore)
TriPeaks Solitaire: Игра со картислободен

Јукон пасијанс

Јукон пасијанс

Yukon Solitaire е предизвикувачка и стратешка игра со карти. Целта на играта се заснова на фактот дека играчот мора сортирајте купишта од седум карти почнувајќи од Ацето и завршувајќи со Кралот. Откако ќе успеете да ги елиминирате сите карти од играта, можете да барате победа.

Yukon Solitaire нуди различни нивоа на тежина и различни дизајни и позадини на картички за да го прилагодите вашето искуство со игри. Можете исто така да ги вратите вашите потези и зачувајте ги вашите игри за да продолжите да играте во друго време.

Јукон пасијанс. (Линк за App Store)
Јукон пасијанс.слободен

Често поставувани прашања

Може ли да играм игри со пасијанс офлајн на мојот iPhone?

Да, сите игри со пасијанс споменати во овој напис можат да бидат играјте без интернет конекција.

Дали овие игри со пасијанс навистина се бесплатни?

Да, сите игри со пасијанс споменати во оваа статија се бесплатно. Сепак, некои игри нудат купувања во апликација за отклучување дополнителни функции или отстранување реклами.

Може ли да го синхронизирам мојот напредок во игрите со пасијанс на различни уреди?

Зависи од играта. Некои игри дозволуваат sincronizar вашиот напредок на различни уреди ако се најавите на сметка во апликацијата. Другите игри не ја нудат оваа опција.

Дали има минимална возраст за играње игри со пасијанс на iPhone?

Не, нема минимална возраст за играње игри со пасијанс на iPhone. Сепак, важно е родителите да го следат времето кое нивните деца го поминуваат играјќи и да се погрижат тоа да не влијае негативно на нивните студии, физички и социјални активности.

Како заклучок, осамените игри се а одлична опција за поминување на времето, опуштете се и подобри ги нашите когнитивни способности. Мобилните уреди, како што е iPhone, ни овозможуваат да ја носиме нашата забава во рака во секое време и каде било.

Во оваа статија претставивме избор од најдобрите бесплатни игри со пасијанс за iPhone, вклучувајќи го и Класичен пасијанс, пасијанс пасијанс, слободна ќелија пасијанс, пирамида пасијанс, триПикс пасијанс и пасијанс Јукон. Преземете една или повеќе од овие игри и уживајте во повеќечасовна забава на вашиот iPhone!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.