Mahjong Artifacts, бесплатно за ограничено време на продавницата за апликации Mac

Mahjong артефакти мак

Денес ви донесуваме еден вид игра, една од најпознатите зависни што постои, Mahjong Artifacts, е бесплатно за ограничено време, претходно имаше цена од 4,99 €.

Тоа е типична игра што се појави во првите машини за допир од 90-тите, во кои развојот на играта е многу едноставен. Мора да одиме отстранување парови плочки, кои се еднакви, но што мора да биде слободен на едниот крај. Играта е целосно вклучена Español. Еве видео со а преглед.

опис

Дали обожавате артефакти од Mahjong?
Избегајте од метежот и вревата на современиот свет и потопете се во античката атмосфера на артефактите Махјонг! Претходникот на Mahjongg Artifacts: Глава 2, и нов омилен фан, доаѓа со три режими на игра кои ве водат низ пет егзотични култури. Во собата се вклучени паметни пресвртиКако специјални чипови што ќе ви овозможи да користите нови стратегии за завршување на моделите, бонуси за вештина во игра y трофеи за посебни достигнувања.
El Режим на историја има епска потрага по изгубени мошти; во Класичен режим можете да изберете шема што сакате да ја играте; И во неверојатниот режим Бесконечен може да ги отстраните плочките од кулата што не престанува да расте.

 • Режим на приказна со 25 обрасци
 • Класичен режим со 100 дезени
 • Генијален режим на бесконечност
 • 27 неверојатни позадини
 • 5 игри на плочки со извонредни цртежи
 • Музички нумери инспирирани од античките култури

Играта е достапна на: англиски, француски, италијански, германски, Español, Руски.

Што има ново во верзијата 1.3

Избегајте од налетот на модерниот живот до стручно изработена игра за појавување плочки!

 • Мали поправени грешки.
 • Мали подобрувања.

Детали за:

 • Големина: 30.2 MB.
 • Јазици:Español, Германски, француски, англиски, италијански, руски
 • Инвеститорот: G5 Entertainment AB
 • Компатибилност:
 • OS X 10.6.6 или подоцна
 • Ви оставаме директна врска за да можете да ја преземете во Mac App Store, уживајте.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Глобетротер65 dijo

  Благодарам Одлична игра за вежбање на умот и не уништување на истиот.