Преземете бесплатни тапети на новиот MacBook Pro 2018

Ако има нешто што ги карактеризира лансирањата на новиот оперативен систем или новите уреди на Apple, тоа се позадините или позадини. Во овој случај имаме нови 13-инчни и 15-инчни MacBook Pro затоа имаме нови позадини и тие не се малку, во овој случај станува збор за 6 нови модели.

Овие се навистина убави позадини од различни видови за нови тимови. Исто така, како и секогаш во Јас сум од Mac, она што се обидуваме е овие средства да имаат најголема можна резолуција, така што сите корисници на различните модели на Mac можат да уживаат во нив и покрај тоа што имаат iMac 5k.

Сите позадини за вашиот Mac во квалитет 5k

Најдобро од сè, тие се навистина убави позадини и многу корисници веќе уживаат во нив на нивните Mac. Очигледно не е потребно да имате Mac за да можете да ги користите овие средства екран, така што секој корисник што сака може да ужива во нив на нивниот екран. Станува збор за нови средства што останатите Mac не ги имаат на располагање и дека Apple сигурно ќе заврши додавајќи го лансирањето на macOS Mojave следниот септември, во сцената на оперативниот систем на Apple.

Значи, ве оставаме со 6-те нови позадини во резолуција од 5k што ги имаме го споделува Марк Клиер на Медијафаер. За да ги преземете овие нови позадини можете да ја користите оваа врска или ова за пристап до нив директно од Dropbox.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)