Обојте Судоку, бесплатно ограничено време на продавницата за апликации Mac

Боја на судоку Боја на судоку обично се цени по 4,99 €, и за ограничено време е тотално бесплатно во Mac App Store. Боја Судоку е нов и шарен начин да ја играте вашата омилена игра, оваа игра Судоку е полна со бои наместо со броеви. Бојата на судоку открива обрасци и логики дека нема да најдете во играта со типични броеви. Од почетник до експерт, ќе бидете предизвикани од пет нивоа на тежина. Судоку е исто така одличен за деца, се препорачува да се развие логично размислување.

La повеќебојно тркало околу избраната ќелија прави поставувањето боја и прибелешки е многу лесно. И новата опција на Совет обезбедува корисна кратенка за крај на играта.

Боја на судоку Има тема што сите ја знаат, но ја прави тотално иновативна. Ако сакате да играте игра каде што можете да го развивате вашиот логичен потенцијал, ова е вашата игра. На крајот од објавата, ве оставаме и двајцата директна врска за преземање до продавницата за апликации Mac, за да може да го преземете за вашиот iOS уред во AppStore.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 11 / 10 / 2015
 • Верзија: 12.0.0
 • Големина: 20.7 MB
 • Јазик: Англиски
 • Развивач: БаКно игри
 • © 2015 БаКно Игри.
 • компатибилност: OS X 10.6.6 или понова, 64-битен процесор

Ослободување од одговорност Боја на судоку директно од Mac App Store, од следниот линк, се надевам дека ќе ви се допадне:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Исто така ви оставам директна врска за да можете да ја купите во App Store, и бара iOS 6.0 или понова верзија. Компатибилен со iPhone, iPad y iPod touch. Играта е многу привлечна и ќе ве залепи за вашата Mac, iPhone, iPad y iPod touch многу часови ако ја сакате оваа тема.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.