WatchOS 4 бета 3.1.1 сега е во рацете на програмерите

watchOS 3 ќе ни го каже времето без да гледаме во екранот

Само вчера беше лансирана бета верзијата за развивачите на macOS Sierra, iOS и watchOS. Овој пат ќе ги видиме вестите што Apple ги додава во бета верзијата за паметниот часовник на компанијата кој веќе достигнува 4 верзија и за која е потребна бета верзијата на iOS да работи совршено.

Оваа нова бета верзија продолжува да ја подобрува стабилноста и перформансите на системот. Вистината е со watchOS 3, часовниците на Apple добија нов живот И можеме да кажеме дека ако сте од оние кои имаат прва генерација на Apple Watch или Series 0, препорачливо е да бидете во тек со ажурирањата бидејќи подобрувањата се интересни.

Подобрувања во ова watchOS 3.1.1 четврта бета верзија Тие ја следат линијата на останатите ажурирања објавени од момците од Купертино и се фокусираат на перформансите и функционалноста на уредот. Нема важни промени што се издвојуваат од останатите подобрувања поврзани со стабилноста на системот.

Се очекува дека следниот месец Apple ќе ги финализира новите верзии и официјално ги лансира овие верзии на ОС за сите корисници. Во случај на Apple Watch, запомнете дека е потребно ажурирање на iPhone за да се спои без проблем. Предупредувајте повторно дека се соочуваме со бета верзии и овие верзии можат да предизвикаат проблеми во правилното функционирање на апликациите што ги користиме секојдневно, па затоа, ако не сте развивач, најдобро е да останете настрана додека не биде објавена официјалната верзија, што ќе не трае премногу долго, па дури и верзијата за корисниците што се во рамките на јавната бета програма, за што ќе биде потребно помалку време за лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.