Билет за возење: Прво патување, бесплатна игра со воз за целото семејство

Билет за возење: Прво патување

Игри на табла се преродија за време на карантинскиот период низ кој поминуваме, како загатки, лудо, дама ... и други игри на табла каде што технологијата не е неопходна. Сепак, можеби за најмалите, доколку не се прикаже на екранот, тие немаат доволно поттик да обрнат внимание на тоа.

Денес зборуваме за Ticket To Ride: First Journey, игра што е дел од серијата игри на табла Aventureros al Tren во САД. Во оваа титула, играчите ќе го направат своето прво патување со воз до посетете ги главните северноамерикански и европски градови, во едноставна игра и каде може да игра целото семејство.

Билет за возење: Прво патување

Предмет на билет за возење: Прво патување е вПоврзете ги градовите за да ги добиете сите 6 билети. За да го спроведеме овој проект, треба да собереме писма, да ги покриеме рутите на картата и да се обидеме да ги поврземе градовите што се појавуваат на билетите. Секој играч започнува со 4 карти во боја за воз и 2 билети за дестинација, во секоја од нив се појавуваат по 2 града.

Нашиот предмет е да ги поврземе со создавање на соодветна тура во боја. За време на нашиот ред, ние треба да извлечеме 2 карти за возови од палубата или да ги отфрлиме картичките за воз што се совпаѓаат со боја на маршрута помеѓу два града за да го добиеме тоа. По завршувањето на турнејата, ќе добиеме уште една бесплатна. Првиот играч што ги комплетирал сите 6 билети победи. При започнување на играта за прв пат, a туторијал каде ја објаснува механиката на играта.

Билет за возење: Прво патување

Карактеристики на билетот за возење: слободно патување

  • Индивидуален режим, во кој ќе се натпреваруваме против компјутерот.
  • Режим на 4 плеери.
  • Отклучувајќи награди, ќе добиеме слики од градовите за да создадеме сопствена колекција.
  • Достапно на шпански јазик, Англиски, француски, италијански и германски (идеален за малите да вежбаат јазици).

Билет за возење: Прво патување

Билет за возење: Првото патување има редовна цена на Mac App Store од 5,49 евра, но за ограничено време, можеме да го добиеме целосно бесплатно преку следниот линк.

Билет за возење: Прво патување (врска со AppStore)
Билет за возење: Прво патување0,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.