Бинго! Apple започна да испраќа покани за нов Keynote за 30 октомври

Епл настан 30 октомври 1

На почетокот на неделата дадов предвидување и тоа се оствари. Haveе имаме нов настан на „Епл“ на 30 октомври. Apple веќе започна да ги испраќа поканите до медиумите за настан на 30 октомври што се очекува да вклучува лансирање на нови модели на iPad Pro и потенцијално обновени модели на Mac.

Поканите откриваат дека настанот ќе се одржи во Newујорк во 10 часот наутро на 30 октомври, на музичката академија во Бруклин, во операта Хауард Гилман.

Заедно со тизер-текст што советува „Има уште многу во подготовка“, се забележува дека не сите ја добиле истата покана. Сликите споделени со поканите на Твитер откриваат дека се користат неколку различни дизајни за лого од јаболка, што сугерира дека темата на настанот би можеле да бидат поврзани со уметност.

Епл настан 30 октомври 2

Мрежите почнуваат да горат и тоа е дека кога Apple комуницира нов настан, гласините почнуваат да растат. Се надеваме дека ќе видиме нов iPad со обновен Apple Pencil на кој, во случај на покани со овие дизајни, повеќе од јасно е дека ќе можност да видите подобрен Apple Pencil со досега невидени функции. 

Епл настан 30 октомври 3

Ако чекавте Apple да го објави новиот настан за да можете да почекате и да купите некој од новите iPad-и или кој ги знае новите MacBooks, тоа време веќе дојде. Се гледаме на 30 октомври во Newујорк на овој нов настан. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.