„Визуелно искуство на Гигатон“ на Перл Jamем исклучиво на Епл ТВ +

Гигатон

Apple TV + живее не само од серии. Синоќа влегов на платформата за да ја видам првата епизода на «Бранејќи го Јаков«, Интересна приказна со Крис Еванс во главната улога и тоа веќе ме привлече во првото поглавје.

И ме дочека пријатно изненадување. Долго видео од Pearl Jam  со песни од неговиот нов албум „Гигатон“. Синоќа не беше време, но денес ќе барам простор за уживање, без сомнение.

Како и останатите музичари низ целата планета, Перл Jamем мораше да ја одложи својата светска турнеја «Гигатон»Поради глобалната пандемија предизвикана од среќниот коронавирус. Таканареченото „Визуелно искуство од Гигатон“ исто така беше планирано да се одвива низ театрите, нешто што е исто така невозможно поради сегашните услови на лична дистанца.

Поради сегашните околности, американскиот рок бенд сега објавува ексклузивно визуелно музичко искуство на Apple TV +. Визуелното искуство на Гигатон »ќе биде бесплатно седум дена пред да бидат достапни за купување или изнајмување.

Првичната идеја беше ова видео да биде презентирано на киносали, но по неможноста да се стори тоа заради сегашните околности на затворање, одлучено е да им се пренесе на неговите следбеници преку Apple TV +.

Проектот за музичко видео „ќе го оживее албумот преку извонредно аудио и ултра-живописен квалитет на сликата“, објави бендот деновиве. Продуцентот на „Гигатон“, Ош ЕвансТој додаде дека тоа ќе биде „единствен начин да се доживее овој албум“.

Рокерите кои го сакаат Перл Jamем можат да уживаат во целосното „искуство“ на ова 57-минутно видео со целиот квалитет на сликата што ја нуди Перл џем. 4K со Долби Атмос и Долби Визија ако вашиот уред го дозволува тоа.

Фронтменот на Перл Jamем, Еди Ведер, исто така неодамна играше тема од албумот за време на 'Еден свет: Заедно дома«, Кој се емитуваше на платформите на Apple заедно со екипа на одлични музички уметници како поддршка на напорите за борба против Covid-19.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.