Деновите на проблеми со Bluetooth на Mac со M1 ќе бидат нумерирани

лого на симбол на Bluetooth

Се чини дека Apple веќе подолго време работи со мал проблем што ги погодува компјутерите со М1 процесор лансиран пред неколку месеци, поточно во ноември минатата година. Овој проблем не е никој друг, освен а неуспех во поврзувањето со Bluetooth на опремата и е дека исклучувањата на уредите го отежнуваат нивното правилно користење.

Неколку корисници се пожалија на проблеми со исклучување со AirPods, Magic Mouse или Magic Keyboard меѓу другите периферни уреди во новата опрема и затоа Apple по неколку недели може да го започне решението наскоро.

Според корисник Јан Богост, Самиот Apple го увери дека наскоро ќе го започнат решението за овој проблем:

Не ни е јасно дека ова е општ проблем кај сите корисници, но вистина е дека дури и од веб-страницата MacRumors тие истакнуваат дека неколку нивни уредници ги доживеале овие неуспеси или поточно исклучувања на нивните периферни уреди и затоа сигурно во верзијата macOS Big Sur 11.2 ќе биде одговорен за решавање на грешката во едно од многуте поправени грешки и смена на проблеми. Не мислиме дека ова лансирање ќе трае премногу долго, но засега оваа верзија е сè уште во бета фаза, така ќе бидеме внимателни.

Дали Bluetooth-поврзувањето не успеа на вашиот Mac со процесор M1? Оставете ни го вашиот коментар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.