Boxy, ексклузивен клиент за е-пошта за Gmail, бесплатен за ограничено време

Кога ја проверувате нашата сметка за е-пошта на Gmail со нашиот Mac, ако сакаме да уживаме во сите опции што ни ги нуди Googlд, ние мора да го сториме тоа преку прелистувачот, за да ги искористиме максимално сите негови функции. Ако не се грижиме многу за нив, можеме да го искористиме Mail, стандардниот клиент за е-пошта на Mac.

Но, постојат и други начини за пристап до нашата сметка за е-пошта во Gmail и тоа е преку апликации од трети страни како Boxy, апликација со која можеме да управуваме со нашата сметка за е-пошта на Google, искористувајќи ги сите нејзини функции, без да мора да го користиме прелистувачот во кое било време.

Со Boxy можеме директно да пристапиме до сандачето, каде што се наоѓаат сите примени пораки заедно со нив минијатура од приложените слики или директна врска за отворање на приложените датотеки. Исто така, имаме брз пристап до е-пораки што ги закажавме подоцна и оние на кои допрва треба да одговориме. Покрај тоа, имаме пристап до е-поштата што сме ги испратиле, можност за додавање потсетници, пристап до ѓубре во случај да сакаме да повратиме е-пошта или да пристапиме до контактите за да ги консултираме податоците.

Boxy ни нуди интеграција со пакетот Google како да можеме да ја најдеме во апликацијата Киви Gmail, за што зборувавме вчера. Boxy ни овозможува да утврдиме кои се папките што сакаме да бидат прикажани, покрај додавањето на потписот, поставувањето на распореди за распоред на е-пошта, креирање шаблони ... Исто така ни нуди брзи одговори Стандардно прилагодено на текстот на е-поштата, за управување со е-поштата што ја добиваме на поедноставен начин.

Boxy има цена од 5,99 американски долари во продавницата за апликации Mac, но за ограничено време можеме да го преземеме целосно бесплатно преку врската што ја оставам на крајот од овој напис. За да можеме да уживаме во Boxy, нашата верзија на macOS мора да биде еднаква или поголема од macOS 10.11 и да има 64-битен процесор. За жал, апликацијата не е достапна на шпански јазик, но јазичната бариера нема да претставува проблем кога работите со неа.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.