Брзо и лесно креирајте колажи со Collage Studio

Студио за колаж

За време на периодите за одмор, ние користиме не само да се одмориме, туку и да се обидеме да ги зачуваме најдобрите моменти и во фото и во формат на видео. Кога овие ќе завршат, ако не сакаме да им досадуваме на нашите пријатели покажувајќи им ја целата содржина, можеме креирајте албуми со фотографии или создавајте забавни колажи.

Ако сакаме да создаваме колажи, но мачната работа за создавање ни дава огромна мрзеливост, можеме да се определиме за апликации што се посветени на тоа. Collage Studio е едноставна апликација која ни овозможува создадете колажи брзо и лесно благодарение на големиот број рамки, позадини и опции за уредување што ни ги нуди.

Студио за колаж

Колаж Студио ни овозможува да креираме множества слики во кои само треба додадете ги сликите што сакаме да ги користиме, изберете ја рамката на сликата и позадината на сликата. Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да ја прилагодиме осветленоста, контрастот, заситеноста, експозицијата, опсегот и тонот на сликите што сакаме да ги вклучиме.

Достапните рамки, како и позадините, може да се најдат во различни категории: Роденден, Ден на вineубените, Фото рамки, Цвеќиња ... Вклучува и автоматски метод за подобрување на сликата (слично како што го нуди Фотошоп), тоа ни овозможува да ги споделуваме креациите на социјалните мрежи, да ја чуваме датотеката во датотека за да ја отпечатиме подоцна ...

Студио за колаж

Главни карактеристики на Колаж Студио

 • 70 рамки за избор.
 • 70 позадини за прилагодување на вашите композиции.
 • Тоа ни овозможува да ја прилагодиме заситеноста, осветленоста, контрастот, експозицијата, опсегот, тонот
 • Автоматско подобрување на фотографиите.
 • Многу лесен за употреба интерфејс.
 • Споделете на социјалните медиуми директно од самата апликација.
 • Печатете директно од самата апликација.

Collage Studio бара OS X 10.11 или понов, и 64-битен процесор. Апликацијата има цена од 10,99 евра и тој е достапен само на англиски јазик, иако јазикот нема да биде проблем брзо да ја зафатите апликацијата и да можете да создавате фантастични композиции.

Студио за колаж - прилагодени рамки (врска со AppStore)
Студио за колаж - сопствени рамки9,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.